2011 model BMW Z4 özellikleri ve detaylar


BMW Z4 sDrive35is modeli, bir yandan BMW Twin Turbo Teknolojisi ve Hassas Direkt Enjeksiyon özelliklerine sahip güncellenmiş bir sıralı altı silindirli motor, diğer yandan ise BMW’nin çift kavramalı yedi ileri Spor Otomatik şanzımanı ve bünyesinde benzer şekilde standart olarak yerleştirilen Adaptif M Süspansiyon ile sunulan M Spor Paketi ile gerçeğe dönüştürülen, çok daha yüksek bir performans standardı sunuyor. Motor teknolojisinde gerçekleştirilen optimizasyon çalışmaları, bu 3,0 litrelik güç ünitesinin maksimum güç değerini 250 kW/340 bg seviyesine yükseltti. 450 Nm olan maksimum torku da kısa bir devir aralığında aşırı besleme fonksiyonu ile birlikte 500 Nm seviyesine yükselebiliyor. BMW Z4 sDrive35is modelinin olağanüstü gücü ve performansı, özellikle bütün koşullarda hissedilen çekiş gücü ve kas gücünde sağlanan önemli artışla ön plana çıkıyor. Çift kavramalı yedi ileri Spor Otomatik ile birlikte, bu yeni sınıfının örneğini oluşturan motor, BMW Z4 sDrive35is modelinin sportif ruhunu tamamlıyor.Roadster, sıfırdan 100 km/s hıza sadece 4,8 saniyede ulaşıyor.AB test sürüşünde elde ettiği 9,0 litre/100 kilometre ve 210 gram değerleri ile birlikte, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu Spor Otomatik BMW Z4 sDrive35i modelindeki ile aynı seviyede gerçekleşiyor.


Daha çok hava, daha fazla itme gücü, daha fazla tork, daha fazla sürüş keyfi.BMW Z4 sDrive35i modeline tam anlamıyla etkileyici dinamizm ve çok yönlü performans nitelikleri kazandıran bu çift turbolu sıralı altı silindirli motor, özellikle gaz pedalına verilen kendiliğinden ve doğrudan tepkileri, büyüleyici serbest devirli performansı ve bu sınıfa ait bir otomobil için alışılmadık düzeyde ekonomik yakıt kullanımı özellikleri ile karakterize ediliyor.


BMW Z4 sDrive35is modelinde standart: M Spor Paketi ve Adaptif M Süspansiyon.
BMW Z4 sDrive35is modeli ile aynı zamanda standart olarak bünyesinde M Aerodinamik Paketi ve konfor niteliklerinde herhangi bir kısıntı olmaksızın çok daha çevik bir karakter elde edebilme yolunda elektronik olarak yönetilen amortisörler kullanan adaptif M Süspansiyonu gibi özellikler barındıran bir M Spor Paketi sunuluyor. M Spor Paketi, aerodinamik bakımdan optimize edilen dış özellikleri ve kişiselleştirilmiş iç tasarımı ile otomobilin dinamik karakterini vurguluyor. Beş kollu tasarıma sahip olan ve farklı ebatlardaki ön ve arka lastiklerle bir araya getirilen özel 18 inç hafif metal jantlar BMW Z4 sDrive35is modelinin spor karakterini tamamlarken, 19 inç hafif metal alaşım jantlar ise bir seçenek olarak sunuluyor.


Z4 Roadster serisinin diğer versiyonlarına yerleştirilen M Spor Paket manüel vites kutusuna sahip modellerde bir M deri vites değiştirme koluna yer veriyor. Aynı zamanda deri döşeme seçenekleri BMW Z4 sDrive35is modelinin pazara sunulmasını işaret eden ilave bir renk seçeneği ile biraz daha genişliyor. Z4 Roadster serisinin hem en iyi modeli hem de diğer sürümleri bundan böyle ilave bir seçenek olarak Kansas Ceviz Rengi deri döşemeye sahip olarak da sunuluyor.


BMW Z4 sDrive35is modeli altı farklı dış boya rengi seçeneği ile birlikte sunuluyor. Alp Beyazı ve metalik renkler olan Titanyum Gümüşü, Safir Siyahı, Uzay Grisi ve Derin Okyanus Mavisi’ne ek olarak, Z4 Roadster serisi bundan böyle ilk defa metalik Melbourne Kırmızısı renginde de sunuluyor.

BMW Z4 TANITIM VİDEOSU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© copyright yeniarabalar2020.blogspot.com