2012 model ford focus c-max detayları özellikleri


Yeni C-Max Ailesi üstün performanslı, çevreci ve düşük yakıt tüketimine sahip benzinli ve motor seçenekleri sunuyor. Benzinli motor olarak 1.6L 125PS ve 1.6L 180PS EcoBoost seçenekleri sunulurken, dizel motor olarak 115PS 1.6L Duratorq TDCi seçeneği bulunuyor.


Yeni C-Max Ailesi, Ford binek araçlarında ilk defa 1.6L hacminde, 180PS güce ve 240 Nm maksimum torka sahip yeni EcoBoost motor teknolojisini sunuyor. EcoBoost motorlar sahip olduğu yüksek basınçta direk yakıt enjeksiyonu, verimli turbo şarj ve çift bağımsız değişken zamanlı kam teknolojisi sayesinde düşük hacimden yüksek performans sunarken, aynı gücü üreten geleneksel benzinli motorlara kıyasla %20'ye varan oranda daha düşük yakıt tüketimi ve daha az CO2 salınımı sağlıyor. Alt devirlerde bile hissedilen yüksek tork ve üstün performans, motorun tüm devir aralıklarına yayılarak kullanıcılarına daha fazla sürüş keyfi sağlıyor.


 
Kendini kanıtlamış ve ödüller kazanmış üstün TDCi Duratorq dizel motorlar, C-Max Ailesi'nde 1.6L hacminde, 115 PS güç ve 270 Nm maksimum torkuyla yer almaktadır. Üstelik şimdi daha performanslı, daha ekonomik ve daha çevreci.


 
Yeni C-Max, Dinamik Tork Kontrol Sistemi ile sınıfındaki lider sürüş dinamiklerini daha da üst seviyeye çıkarıyor. Standart olarak sunulan bu sistem, viraj alma esnasında aracın dış tekerleklerine uygulanan sürüş torku ile iç tekerleklerine uygulanan frenleme torkunu optimum düzeyde dağıtarak aracın viraj alma performansını ve stabilitesini artıran gelişmiş bir sistem olma özelliğini taşıyor. Bu sistem sayesinde sportif kullanımdan ödün vermeksizin aracınız sürekli kontrol altında...


 
Yeni C-MAX Ailesi'nde sunulan elektirikli direksiyon destek sistemi ile daha dinamik ve daha yüksek performanslı sürüş deneyimi elde ediliyor. Sistem, park manevralarında hafif ve kontrol edilebilir kalırken, yüksek hızda doğru tepkiler sunmak adına dikkatlice ayarlanmış olarak üretiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© copyright yeniarabalar2020.blogspot.com