bugatti veyron

1.2 milyon euroluk etiketiyle dünyanın en pahalı otomobili unvanına sahip
Bugatti Veyron, hız rekoruna imza attı.

Güney kuzey parkurunda 427.933 km/s hıza ulaşan Veyron, parkurun tersten geçilişinde 434.211 km/s hıza ulaştı. Aracın böylece ulaştığı ortalama sürat 431.072 km/s olarak belirlendi.

Otomobil, TÜV ve Guiness Rekorlar Kitabı temsilcilerinin onayladığı test sonucunda, dünyanın en hızlı seri üretim otomobili unvanını kazandı. Almanya’da özel bir pistte geçrekleştirilen hız rekoru denemesinde, Bugatti Veyron 16.4 Super Sport’ta patlasa da yol alabilen Michelin lastikleri kullanıldı.

Yeni Veyron’da ön tamponu üzerinde bulunan iki hava girişi yatay şeritlerle ikiye bölünürken splitter üzerine ek hava yarıkları açılmış. Aracın gövdesinin tamamı karbon fiberden üretilmiş. Jant tasarımı ve farların tasarımı yenilenen Bugatti Veyron 16.4 Super Sport artık daha agresif bir görüntüye sahip.


dünyanın en pahalı otomobili olan bugatti veyron hız rekoruna imza attı. 1200 beygir gücündeki motoruyla bugatti veyron 16,4 super sport modeli dünya hız rekorunu kırmak için çıkılan test sürüşünde digital ibre 434 km/s gösteriyordu. bugattı veyron hız rekorunu izleyin..>>Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© copyright yeniarabalar2020.blogspot.com