mini cooper


Tüm MINI modellerinde ön tampon, yaya çarpmalarında yaralanma riskini en aza indirmek için yeniden tasarlandı. LED gündüz farlarına kavuşan MINI’lerin renk skalasına beş yeni renk eklendi. Ufak dokunuşların yapıldığı iç mekanda kullanıcıların seçtiği opsiyonların sayısı arttırıldı.

Kaputun altındaki yeniliklerden ilk dikkat çeken ise 1.6 litrelik yeni dizel motor. BMW’nin bir çok modelinde kullandığı başarılı 2.0 litrelik dizeli ile aynı strok oranına sahip tamamı aluminyum direkt enjeksiyonlu motor, değişken geometrili turbosu ile MINI Cooper’da 112 hp, ONE’da 90 hp güç üretiyor.

Dizel motorlu Cooper D 0-100 km/s hızlanmasını 9,7 saniyede gerçekleştrirken 100 km’de ortalama 3,8 litre yakıt tüketiyor.

Ayrıca ilk defa MINI Convertible’da dizel motor seçeneği 2011 model yılı ile beraber sunulacak.

Cooper S modelindeki turbo destekli 1.6 litrelik motorsa yapılan iyileştirmeler neticesinde selefinden 9hp fazla güç üreterek, 184hp güce erişmiş.

yeni mini cooper countryman son Euro NCAP çarpışma testi sonuçlarında en yüksek sonuç olan 5 yıldızı aldı. Uluslararası tanınırlığa sahip  ve 2009 yılında daha fazla kriterin eklenmesiyle daha da sıkı bir hale getirilen  bu test programında Mini Countryman, çeşitli çarpışma türlerinde hem yetişkin hem de çocuk yolcuların etkin şekilde korunması için tasarlanmış ve standart olarak sunulan güvenlik donanımlarıyla tatmin edici bir performans ortaya koydu. MINI Countryman'in içerisinde yaralanma riskini düşürmek için tasarlanan yüksek aktif ve pasif güvenlik sistemleri yanında, yaya koruma önlemleri de en yüksek puanı almasında etkili oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© copyright yeniarabalar2020.blogspot.com