2011 model renault latitude detaylarıRenault, gelecekteki herkes için elektrikli otomobilinin öncüsü konsept modeli Fluence Z.E. Concept’i de tanıtıyor. Renault Latitude Ekim 2010’da gerçekleştirilecek İstanbul Autoshow’da ilk kez Türk tükeciyle buluşacak ve 2011 Şubat ayı başında ticarileştirilecek

Segment üstü boyutları, gücünü dışa vuran ön yüzü, sağlam ve dinamik arka bölümü, geniş ve konforlu kabini ile prestij kazandırıcı orta üst sınıf sedanı Renault Latitude, gösteriş ve şıklığı bir araya getiriyor. Güvenirlik ve etkinlik ile kabul gören teknik temeller üzerinde geliştirilen bu yeni sedan, Renault’nun uluslararası üst gamını zenginleştiriyor. Çekici model statüye, kalite hissine ve tüm boyutlarıyla konfora duyarlı müşterileri hedefliyor. Renault Latitude 50’den fazla ülkede aşamalı olarak ticarileştirilecek.

Segment üstü dış boyutlarıyla (4,888 m uzunluk, 1,832 m genişlik ve 1,495 m yükseklik), Renault Latitude prestij kazandırıcı büyük sedanlar sınıfında yer alıyor. Camlı yüzeyi çerçeveleyen büyük kemer gibi kromajlı aksamlar modelin şık ve asil siluetini vurguluyor. Renault gamına dahil olan bu yeni sedanın hatları dinamizm ve statüyü ön plana çıkarıyor. Önde, ayarlanabilir ve yönlendirmeli bi-xenon farlar krom radyatör ızgarasının belirgin hatlarını ortaya koyuyor. Bagajın 477 litrelik bagaj hacmiyle sınıfının üstünde yükleme sağlıyor (ve şişirme kiti ile 511’e kadar) ile sınıfının en üst seviyesinde yükleme hacmi sağlıyor.

Sürüş konforu ve sessizliği ile şasinin hassasiyeti ve motorların performansı rakip modeller karşısında belirleyici argümanlar olacak. Renault Latitude sürüş hassasiyeti ile kabul gören ve geniş bir motor yelpazesi için geliştirilmiş olan Renault Laguna’nın mükemmel ön takımını alıyor. Renault Latitude, ticarileştiği ülkelerdeki müşteri tercihlerine uygun şekilde geniş motor seçenekleri ve 6 ileri manuel ve otomatik vites kutusu gamına sahip olacak

Kalite ve güvenilirlik konularında, Renault Latitude İttifak’ın standartlarına göre üretilen aksam ve parçalara sahip olup, şimdiden Renault tarafından bu alanlarda elde edilen olumlu sonuçlardan yararlanıyor. Seul yakınında bulunan Giheung Renault Samsung Teknik Merkezi (RSTC) Renault tarafından önceden tanımlanan unsurlardan itibaren projenin öncülüğünü yaptı. Geliştirme fazından üretim aşamasına kadar, tüm onay kademelerinden geçerek, Renault Samsung Motors ekipleri Renault Latitude projesinin başarılı olması için Renault ve Nissan ekipleriyle yakın işbirliği içinde çalıştılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© copyright yeniarabalar2020.blogspot.com