ferrari 599 gto detaylar ve video


İtalyan markanın gelmiş geçmiş en hızlı yol otomobili unvanına sahip Ferrari 599 GTO modeli, Avrupa kıtasında ilk kez 2010 İstanbul Autoshow Fuarı’nda görücüye çıkmak için gün sayıyor. Tüm dünya için sadece 599 adet üretilecek olmasıyla dikkat çeken Ferrari 599 GTO için Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının ülkemizde distribütörlüğünü yürüten FerMas, ilkbahar aylarında sadece bir araç için 599 bin Euro’dan başlayan fiyatla Türkiye siparişlerine başlamıştı.

Ferrari’nin F1 yarışlarındaki tecrübesini ve bu yönde kazandığı teknolojik birikimini tek bir çatı altında toplanmasını yansıtan Ferrari 599 GTO, 670 HP güç ve 620 Nm tork üreten V12 motoru ve 1495 kg’lik ağırlığı sayesinde ulaştığı 335 km/s’nin üzerindeki son hız değeriyle farklılığını belli ediyor. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.3 saniyede tamamlayan Ferrari 599 GTO, F1 tipi şanzımanı, ikinci nesil karbon seramik frenleri, 20 inçlik jantları ve Michelin tarafından geliştirilen ve daha üst düzey yol tutuş için daha geniş tutulan Supersports lastikleriyle ön plana çıkıyor.

Göz alıcı aerodinamik tasarıma sahip Ferrari 599 GTO’da ayrıca sürücüsüne performansla ilgili anında görsel bilgi sağlayan kısaca VRE adı verilen (Virtual Race Enginieer-Sanal Yarış Mühendisi) sisteme de yer veriliyor. Ferrari 599 GTO’nun performansındaki en temel noktalardan birini ise Ferrari mühendisliğinin geldiği son noktayı temsil eden yenilikçi şasi tasarımı oluşturmaktadır.

Sınıra yakın bir hassasiyet seviyesi ile sofistike elektronik sistemler arasındaki entegresyonu başarıyla tamamlayan Ferrari mühendisleri,  Ferrari 599 GTO’da tüm yüksek performanslı spor otomobillerdeki dışa çekim eğilimini hemen hemen ortadan kaldırarak gerçek anlamda iletişimsel bir şasi elde etmiştir.


ferrari599 gto test sürüşü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© copyright yeniarabalar2020.blogspot.com