elektrikli opel ampera detaylar


Devrim yaratan Opel Ampera, Avrupa’da günlük sürüş için uygun, emisyondan arınmış, elektrikle çalışan ilk otomobil. Voltec elektrikli propülsiyon sistemine sahip 5 kapılı Ampera dört yolcuya büyük bir konfor sağlıyor, kullanışlı bir bagaj alanı sunuyor ve 500 kilometreyi geçen  menzil özelliğini taşıyor.


Ön ızgara üzerindeki polikarbonat kapaklar ve 17”, beş tel tasarımlı spor alaşımlı jantlar üzerindeki disk ekleri gibi hafif malzemeler kullanılmıştır. Bu hafif malzemeler kritik hava akışı alanlanlarında aerodinamik çekişi azaltmaya yardımcı olur.
Çarpıcı, bumerang şeklindeki ön farlar alt sis farları ile kusursuz bir şekilde entegre olur. Otomobil, belirgin olarak önde ve arkada görülen dinamik alçak bir duruşa sahiptir. Yeni çarpıcı Opel logosu ön ızgaraya ve arkadaki krom bar üzerine yerleştirilmiştir.


Neredeyse sessiz Voltec elektrikli itiş gücü ünitesi 370 Nm anlık tork ve saatte 160 km maksimum hız sağlar. Opel’in devrim yaratan teknolojisi elektriği birincil güç kaynağı ve benzini elektrik üretmek için ikincil güç kaynağı olarak kullanır. Voltec elektrikli propülsiyon sisteminin ana komponentleri T şeklindeki akü takımı, (111 kW) elektrikli itiş gücü ünitesi ve elektrikli motor jeneratörüdür.


Yeni yüksek kalite ve ileri teknoloji malzemeler, Opel Ampera içindeki atmosferi oluşturmaktadır. Çok yönlü görüş açısı, sürücü odaklı kokpit, geniş alan, 4 yetişkin için kafa ve ayak koyma yeri ile 300 litrenin üzerindeki bagaj hacmi mükemmel bir yolculuk ve sürüş ortamı sağlamak için yeniden düşünülmüştür.Eşsiz Jet Black (koyu siyah) tasarıma sahip iç mekan dekorunda baharat kırmızısı ve gösterge panelinin orta konsolu üzerindeki koyu parlak metalik boya bir arada kullanılmıştır.Kapıların dekoru, ikonik temaların kullanımı aracılığıyla otomobilin elektrikli özelliğini vurgular. Entegre değiştirici, iki bilgi ekranı ve dokunmatik haber-eğlence merkezi ile Ampera tamamen elektrikli bir kullanıcı deneyimi sunar.

yeni opel ampera tanıtım videosunu izleyin..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© copyright yeniarabalar2020.blogspot.com