2010 Maserati GranTurismo


Ülkemizde Fer-Mas Oto'nun distribütörlüğünü yaptığı Maserati araçları'ndan yeni GranCabrio, Pininfarina imzası taşıyor. Türkiye lasmanını Pirelli ve Pershing sponsprluğunda düzenlenen bir parti ile kutlayan firma bu araçtan çok umutlu.


Güvenliğin ön planda tutulduğu yeni araçta aynı zamanda ağırlık dağılımına da çok önem verilmiş. İşte bu kapsamda değişen yol koşullarına göre yeni araç ayarlanabilir amortisörler ile donatılmış.


Maserati’nin yeni modeli GranTurismo MC Stradale hem en hızlı Maserati modeli hemde kendi ağarlığındaki en hızlı seri üretim otomobili olma özelliğini taşıyor. Paris Otomobil Fuarında otomobil severlerin karşına çıkan yeni Maserati 4.7 litrelik V8 motora sahip. 1770 kg ağarlığındaki araba akranları ile kıyaslandığında hafif kalıyor. 450 Beygir Gücünde ve 510 Nm tork üretebiliyor.
İki kapılı bu spor araba 2011 yılı Şubat ayında Kanada, Amerika ve Kore’de satışa sunulacak.
Araçta yer alan Skyhook sistemi sayesinde spor düğmesine basılmasıyla beraber araç süsansiyonu birden sertleşiyor. Vites değişimde hızlanan aracın egzos sistemi böylece daha derin bir ses çıkarıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

© copyright yeniarabalar2020.blogspot.com